Kasia Peka

Motto

Bóg śpi w kamieniu, oddycha w roślinie, śni w zwierzęciu i budzi się w człowieku
[porzekadło starohinduskie]

O mnie 

Odkąd pamiętam, fascynowało mnie zgłębianie ludzkiej natury. Zawsze najbardziej interesował mnie człowiek z całym wachlarzem swoich szerokich możliwości oraz wielu ograniczeń.  Z tego zrodziła się miłość do literatury i do teatru. Ukończyłam  filologię polską, pracowałam przez kilka lat w teatrze, studiowałam Public Relations oraz arteterapię. Kiedy na mojej drodze poszukiwań pojawiła się joga, uznałam, że jest to moja ścieżka poznania, ale nie planowałam zostać nauczycielem jogi, to potyczyło się jakby trochę poza moim świadomym udziałem.

Joga w moim życiu

Nie wiem skąd zrodził sie pomysł, żeby wybrać się na zajęcia jogi, ale się wybrałam. Już na pierwszych zajęciach odkryłam wiele swoich ograniczeń. Pamiętam zajęcia, na których pierwszy raz było stanie na głowie. Zobaczyłam, jak jedna z kobiet w wieku ok. 60 lat wchodzi do pozycji na środku sali, bez trudu, bez niczyjej pomocy. Byłam pod ogromnym wrażeniem. Dla mnie wtedy stanie na głowie przy ścianie było wielkim wyzwaniem. To było inspirujące, pomyslałam, że skoro ktoś dużo starszy ode mnie to robi, to może i ja dam radę. I pewnego dnia dałam... 

Kwalifikacje i doświadczenie

Dyplomowany nauczyciel Junior Intermediate II

Wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy trafiłam na zajęcia jogi do Agaty Biernat w Koszalinie. To dzięki niej zaczęłam praktykować,  doświadczać, zgłębiać. Również Agata zachęciła mnie do nauczania. Zaczęłam asystować jej w zajęciach, jeździć na warsztaty także do innych nauczycieli. Ukończyłam 3-letni kurs nauczycielski metody Iyengara u Konrada Kocota ze stopniem Introductory II. Jestem instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne. Brałam udział w wielu warsztatach u wspaniałych nauczycieli: (m.in. Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Romek Grzeszykowski, Robert Spica, Lois Steinberg, Corin Biria, Sharat Arora, Dean Lerner). W 2012 roku praktykowałam w instytucie Iyengara w Punie. Jestem zafascynowana również ashtanga vinyasa jogą (uczestniczyłam w warsztatach Radka Rychlika oraz Basi Lipskiej). W 2013 roku w trakcie 5-miesięcznej podróży po Indiach miałam łaskę praktykować ashtangę u Balu Thevara w Arambolu oraz kilku innych miejscach w Indiach.

Moje zajęcia

Na zajęciach staram się wskazać uczniom metody pomocne w doświadczaniu siebie, swojego ciała, emocji , myśli. Dzielę się z nimi swoim doświadczeniem, aby łatwiej im było  odkryć i wykorzystać swoje możliwości oraz  poznać ograniczenia, zwracając uwagę na indywidualność każdego z nich. Wspólnie pracujemy nad głębszym odczuwaniem ciała i poszerzaniem pola świadomości.

Poza jogą

Uwielbiam podróże, dobre książki i dobre smaki. Wielką przyjemność sprawia mi gotowanie oraz wegańskie spotkania z przyjaciółmi. Chodzenie boso po trawie, kąpiele w jeziorach i rzekach, regenerują mnie, cieszą i dodaja energii. Kontakt z ludźmi, którzy inspirują, szczerze dzielą się sobą, to jedna z ważniejszych rzeczy w moim życiu. A kiedy nikt nie słyszy, to śpiewam.

Kontakt 604 968 749 pekakatarzyna@gmail.com

 

facebook

YogaFriends