Joanna Jakubik

O mnie

Moją pasją jest nieustający rozwój i wspieranie rozwoju innych osób. Z wykształcenia jestem socjologiem, ukończyłam również Studium Psychologicznej Pracy z Grupami, Organizacjami i Społecznościami oraz kurs dla instruktorów terapii tańcem. Wszechstronna wiedza o człowieku, którą nabyłam pomaga mi lepiej zrozumieć siebie i innych oraz efektywnie prowadzić grupy.

 

Joga w moim życiu

Joga pojawiła się spontanicznie w wyniku podążania za swoim procesem i słuchania własnego ciała. Znalazłam dzięki niej równowagę i harmonię w życiu. Zafascynowałam się tą dziedziną 12 lat temu, poznawałam ją teoretycznie i poprzez doświadczenie , w wyniku czego napisałam następujące książki:

„Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli’’, (link: http://www.kos.com.pl/joga_dla_dzieci_jakubik_hajdukiewicz.html)

„Joga dla kobiet w ciąży. Integracja ciała, emocji i umysłu’’(link: http://www.kos.com.pl/pl/p/Joga-dla-kobiet-w-ciazy/351)

,, Twórcze działania dla dzieci z wykorzystaniem terapii tańcem, jogi i kreatywnego pisania’’

 

Kwalifikacje i doświadczenie

Ukończyłam szkolenie dla instruktorów jogi w TKKF, brałam udział w wielu szkoleniach i warsztatach prowadzonych m.in. przez J. Jaguckiego, L. Mioduchowskiego, M. Stróżyk i innych. W celu podniesienia swych kwalifikacji wyjeżdżałam na letnie obozy jogi, gdzie inspirowałam się wiedzą i doświadczeniem wieloletnich nauczycieli jogi.

Zostałam zaproszona do współpracy przez Polski Teatr Tańca w Poznaniu- prowadziłam warsztaty ,, Joga dla dzieci ’’w ramach Międzynarodowego Biennale Tańca Współczesnego.

 

Moje zajęcia

Podkreślam, aby słuchanie własnego ciała było kwestią najważniejszą. Efekty ćwiczeń, choć przynoszą satysfakcję- są drugorzędne. Zwracam uwagę na uwrażliwienie się na różne sygnały, które płyną z ciała, na emocje, które się pojawiają, ponieważ dzięki temu otrzymujemy wskazówki, co jest dla nas właściwe, a co nie.

Prowadząc zajęcia jogi dla dzieci staram się wzbudzić w nich zamiłowanie do ruchu, współpracę grupową, a nie rywalizację. Jogę z dziećmi prowadziłam z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym, ADHD i innymi zaburzeniami rozwojowymi, obserwując pozytywne efekty regularnego ćwiczenia przez małych adeptów.

 

Poza jogą

Na podstawie książek, które napisałam prowadzę szkolenia dla pedagogów, przekazując im wiedzę o  twórczym rozwoju dzieci.

Wydałam tomik poetycki ,, Zaśnione widzenie’’, promowany przez CK Zamek.

Spokój znajduję w medytacji, kontakcie z Bogiem, wśród piękna natury.

 

Kontakt: e-mail - kamienjj2@o2.pl , tel. 502 177 071

 

Cytat

"Mieszkam w ciele

Królestwie ciepła i spokoju

Ściany wyściełane najprawdziwszą skórą.

Spełniona po brzegi

Krwią, cieczą i plazmą

Krążę i zamieram bez kontroli"

"Ciało", Joanna Jakubik-Hajdukiewicz

facebook

YogaFriends