Katarzyna Dul

O mnie

Jestem absolwentką AWF w Poznaniu ( specjalność turystyka) i najróżniejsze formy aktywności ruchowej ( siatkówka, jogging, pływanie, jazda na rowerze) towarzyszą mi już od wczesnych lat młodości. W czasie studiów szczególnie zainteresowałam się turystyką osób niepełnosprawnych ruchowo i mentalnie. Praca w turystyce  i liczne podróże nauczyły mnie otwartości na drugiego człowieka, jego kulturę, warunki życia i zdrowia. Kolejnym etapem była joga. Od 2007 roku profesjonalnie zajmuje się już tylko jogą.

 

Joga w moim życiu

Kiedy w 2003 roku, podczas wyprawy do Indii, po raz pierwszy zetknęłam się z jogą na macie, nastąpił przełom w moim życiu . Od tamtego czasu moje podróżowanie odbywa się tropami, które prowadzą mnie do siebie samej i do drugiego człowieka. Joga przenika moje życie na macie i poza matą, bezustannie, stając się czymś tak oczywistym, przyjemnym i codziennym jak mycie zębów .Jest dla mnie prawdziwą sztuką równowagi, która pomaga mi odnajdywać właściwe proporcje w życiu.

 

Kwalifikacje i doświadczenie

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Introductory II wg metody B.K.S IYENGARA

Posiadam również certyfikat nauczania wg tej metody uzyskany w Pune.

W 2012 roku ukonczyłam w Londynie kurs dla nauczycieli jogi regeneracyjnej prowadzony przez JUDITH HANSON LASATER. I tym sposobem stałam się tez dyplomowanym nauczycielem jogi regeneracyjnej RELAX&RENEW TEACHER wg JUDITH HANSON LASATER.

Na bieżąco doskonale swój warsztat biorąc udział w warsztat jogi Iyengara ( Jurek Jagucki, Konrad Kocot, Rita Keller, Manouso Manos) oraz w londyńskich warsztatach z jogi regeneracyjnej z Judith Lasater. Po kilkuletniej przerwie w nauczaniu spowodowanej urlopem macierzyńskim z nowa świeżoscią i zapałem wracam do uczniów.

 

Moje zajęcia

Na zajęciach uczę jogi Iyengara ( www.joga.org.pl) oraz jogi regeneracyjnej ( Restorative Yoga, www.judithlasater.com) , która jest mocno zakorzeniona w tradycji jogi Iyengara.

Dla mojego nauczania szczególnie ważne są indywidualne podejście do ucznia, szacunek dla jego granic oraz fachowa i przyjazna atmosfera , zgodnie z myślą Judith Lasater, że praktykuję dla uczniów a uczę dla przyjemności.

 

Poza jogą

Zajmuję się gotowaniem, grą na pianinie i medytacją w duchu tradycji chrześcijańskiej.

 

Kontakt

e-mail: Katarzyna.dul@list.pl   tel. 502 033 174

 

Cytat

"Praktyka jogi nie oznacza bycie perfekcyjnym, ale oznacza bycie miłym dla siebie samego"

Judith LASATER

facebook

YogaFriends