Agnieszka Wojtkowiak

O mnie

Jestem radosną i pełną energii  osobą. Cenię w życiu autentyczność i pasję, które sprawiają, że życie staje się ekscytujące. Interesuje mnie rozwój duchowy: wschodnie i nie tylko wschodnie filozofie, medytacja i szeroko pojęta praca nad sobą. Z wykształcenia jestem nauczycielką  (studia filologiczne i pedagogiczne).  Na co dzień pracuję także z dziećmi.

Joga w moim życiu

Moją  inspiracją stała się książka BKS  Iyengar’a  „Światło jogi”.  Z  jej pomocą stawiałam pierwsze kroki w jodze w domowym zaciszu  długo zanim podjęłam regularne zajęcia pod okiem nauczyciela. Praktyka  jogi pozwala  mi  wsłuchiwać  się  w  informacje płynące z ciała, uczy uważności na macie      i w codziennym życiu ,  uczy dystansu do rzeczywistości,  wypełnia radością  i daje wewnętrzną siłę.
Kwalifikacje i doświadczenie 
Dyplomowany  nauczyciel  jogi -  Intermediate Junior II
Certyfikat jogi metodą BKS Iyengara Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski prowadzony przez Konrada Kocota, zakończony egzaminem  Introductory II,  a następnie roczny kurs przygotowujący do kolejnego egzaminu, który pomyślnie zdałam uzyskując stopień Junior I.   Regularnie uczestniczę w konwencjach oraz  warsztatach jogi  Iyengara prowadzonych przez  zaawansowanych nauczycieli  z Polski i zagranicy (m.in.  Lois Steinberg,  Rita Keller, Corine  Biria, Abhijata Sridhar, Ewa Wardzała, Jurek Jagucki, Robert Spica, Konrad Kocot). Zajęcia jogi prowadzę od 2010 roku.  Jestem członkiem SJIP.
Moje zajęcia

Joga jest  filozofią praktyczną.  Na zajęciach  przekazuję więc  własne doświadczenia  w zakresie pracy z ciałem i oddechem. Traktuję z szacunkiem wszelkie fizyczne ograniczenia,  zachęcam do pokonywania słabości , ponieważ wiem, że  wytrwałość w jodze przynosi poprawę jakości życia zarówno na płaszczyźnie fizycznej , jak i psychicznej. Pomagam początkującym zaprzyjaźnić się z jogą.
Poza jogą
Interesuje mnie psychologia,  rozwój duchowy,  zdrowy styl życia.  
Cytat
„Joga jest światłem,  które raz zapalone nigdy nie gaśnie.  Im lepsza jest twoja praktyka tym jaśniej ono świeci.”
B.K.S. Iyengar

Kontakt
e-mail: agnieszkaawo@wp.pl
tel. 607253872

facebook

YogaFriends